Call Of War Rehber – “Hangi ülkeyi seçmeliyim?”

Call Of War Rehber – “Hangi ülkeyi seçmeliyim?”

43 views

Ülke seçerken dikkate almamız gereken konular:
1- Ülkenin harita konumu

Dört yanı başka ülkelerle kara bağlantısı olan bir ülke seçmeniz sizi daha zorlar. Avrupa haritasında Rusya imparatorluğu, İsveç, Kanada

Amerika Güney Devleti ve Birleşik Krallık işinizi kolaylaştıracaktır. Bir başka konu da ülkenizin yakınlarında ele geçirebileceğiniz küçük ülkelerin bulunması  size yardımcı olur. Fazladan sanayi şehirleri diğer ülkelere fark atmanızı sağlar. Unutmayın, her ülke alternatif düşmandır. Mesela Kanada ile başlayıp tüm Amerika Kıtasına hakim olduktan sonra Atlas Okyanusundaki adaları aktif kullanmalısınız. Okyanusu 2. Dünya Savaşı teknolojisi ile geçmek pek kolay değildir. Donanma korumanız yoksa bu işe kalkışmamalısınız ve güzergahınızı paylaşmamalısınız. Birliklerinizi yerleştireceğiniz yer hakkında istihbaratınız olmadan da bu iş epey zordur. Birlikleriniz karaya çıkma anında çok savunmasız kalır. Uçak ve topçu birliklerine karşı koyamazlar. Okyanusu geçmek uzun süreli olacağı için oraya gönderdikleriniz ulaşana kadar karşı taraf hatırı sayılır bir üretim yapmış olacak. Aynı zamanda bu sizin için de iyidir. Bir düşman birliği kolay kolay size saldıramaz.

2-Ülkeyi savunmak

Geniş bir ülke olursanız, tek yapmanız gereken roket teknolojileri gibi aynı anda geniş bir bölgede kullanılabilen etkili teknolojilerin üretimine geçene kadar sınır ülkelerle iyi geçinmektir. Roket ve uçak üretimine geçtiğiniz zaman ülkeniz eskiye göre çok rahatlayacaktır. Roketler etkili, ucuz ve hızlıdır .  Ordu üretiminde birinci öncelik üretimin tam devir yapması önemlidir.

Daha dar bir ülke olursanız, ilk zamanlarda geniş ülkelere karşı saldırgan olmak işinize yarayabilir. Sınırlarınız dar, ordunuzu daha aktif kullanabilirsiniz. Gelir kaynağınız az olduğundan saldırgan olmalısınız. Risk savaşın bir parçasıdır.

Comments
 • Faruk#1

  7 Ekim 2020

  Çok iyi rehber olmuş siteyi tavsiye ederim 👍🏻

  Cevapla
 • Mr Potato#2

  6 Ekim 2020

  Çok başarılı bir rehber olmuş,başarılarınızın devamını dilerim.

  Cevapla

Your email address will not be published. Required fields are marked *